Spring naar inhoud
  • Grootste aanbod huurwoningen
  • Automatiseer jouw zoektocht
  • Direct updates bij nieuw aanbod
  • Vertrouwd sinds 2010
  • Grootste aanbod huurwoningen
  • Grootste aanbod huurwoningen
  • Automatiseer jouw zoektocht
  • Direct updates bij nieuw aanbod
  • Vertrouwd sinds 2010
  • Grootste aanbod huurwoningen
Sleutel in deur

Politieke partijen kondigen stijging in huren aan

Huurders blijken wederom aan het korste eind te trekken. Dit komt naar voren uit de programma’s van de diverse politieke partijen. De politieke partijen maken zich op dit moment op voor een felle verkiezingstijd.

Wanneer je een huis huurt kom je er op dit moment het slechtste vanaf bij de VVD. Deze is voor een stijging van de huren met bijna 60%. Dit blijkt uit de cijfers van het Centraal Planbureau. Ook krijgen de woningcorporaties meer vrijheid in het omhoog schroeven van de huren.

Naast de VVD zijn ook PvdA, GroenLinks, D66 en SGP voor een stijging van de huren bij hogere inkomens. Dit om het zogenaamde scheefhuren verder tegen te gaan. Scheefhuren komt in Nederland massaal voor, hierbij wonen mensen met relatief hoge inkomens in een té goedkope huurwoning. Hierdoor zit de huurwoningsector op slot en kunnen de mensen die juist behoefte hebben aan een goedkope huurwoning achter het net vissen.

Huurders verwachten na de verkiezingen fors te moeten bezuinigingen. Door hogere woonlasten zullen voornamelijk de lagere inkomensgroepen in de knel komen. Kortom dit lijkt wel de omgekeerde wereld, waar ook weer de huurders uit de lagere inkomensgroepen achter het spreekwoordelijke net gaan vissen.

Veelgestelde vragen

Welke politieke partij stelt de grootste huurstijging voor?

De VVD stelt de grootste huurstijging voor, met een voorgestelde verhoging van bijna 60%. Daarnaast willen zij woningcorporaties meer vrijheid geven om de huren te verhogen.

Wat is 'scheefhuren' en welke partijen willen dit tegengaan?

'Scheefhuren' houdt in dat mensen met relatief hoge inkomens in een te goedkope huurwoning wonen. Dit blokkeert de doorstroom voor mensen die juist behoefte hebben aan betaalbare huurwoningen. PvdA, GroenLinks, D66 en SGP zijn voorstander van huurstijgingen bij hogere inkomens om dit fenomeen tegen te gaan.

Wat zijn de verwachte gevolgen van de voorgestelde huurstijgingen voor huurders?

Huurders, met name die uit lagere inkomensgroepen, zullen naar verwachting fors moeten bezuinigen na de verkiezingen. De hogere woonlasten zullen hen in de knel brengen, waardoor zij achter het net vissen als het gaat om betaalbare huisvesting.